דלתות פנים איכותיות

החומר שממנו מייצרים דלתות פנים איכותיות משפיע בצורה דרמטית על האיכות והעמידות שלהן. ככל שהחומר איכותי יותר, כך הדלת צפויה להשתלב בצורה אלגנטית עם חלל הבית ולייצר אווירה נעימה.

על פי אילו קריטריונים בוחרים דלתות פנים איכותיות לבית?

השקעה בדלתות פנים איכותיות היא בחירה עיצובית ופרקטית מכרעת. כשאתם מחפשים מבצע דלתות פנים, זכרו את הגורמים המכריעים הבאים:

 • חומר גלם לייצור הדלת – האיכות ואורך החיים של דלתות הפנים מושפעות באופן משמעותי מהחומר הנבחר. רוב הדלתות עשויות מאחד מארבעה חומרים נפוצים: עץ, דיקט, מתכת או זכוכית. 
 • עיצוב וסגנון – יש מבחר רחב של עיצובי דלתות פנימיות לבחירה. בחרו דלתות שמתאימות לסגנון של שאר הבית שלכם.
 • בידוד קול – חשבו כמה בידוד אקוסטי נדרש לחדר. למשל, דלתות עשויות עץ מלא מעולות לחסימת רעשי חוץ ולשמירה על שקט של חדרי שינה ומקומות עבודה.
 • עמידות בפני אש – שקלו להתקין דלתות פנימיות עם עמידות בפני אש, במיוחד בבתי מגורים. דלתות אלו פועלות כחומה למניעת התפשטות האש, דבר חיוני בעת משבר.
 • עובי הדלת – כשמדובר בידוד אקוסטי ויציבות כללית של הדלת, עובי הדלת הוא המכריע. מבחינת בידוד תרמי ואקוסטי עדיפות דלתות עבות יותר.
 • פונקציונליות ובטיחות של דלת – תלויות בחומרה שלה, הכוללת את הצירים, הידיות והמנעולים. יש לתת גם להם את תשומת הלב הנדרשת, ולבחור חומרה איכותית שתחזיק מעמד לאורך זמן.
 • צבעים וציפויים – לגימור הדלת יש השפעה על איך היא נראית וכמה זמן היא מחזיקה מעמד. ציפויים מעולים מגנים על הדלת מפני השפעות הזמן ותנאי הסביבה המזיקים, כגון רטיבות.
 • התקנה – לפונקציונליות ועמידות מיטבית, דלתות פנימיות דורשות התקנה מקצועית. דלתות צריכות להיות מותאמות כראוי, מיושרות ואטומות.
 • תקציב – דלתות איכותיות נוטות להיות יקרות יותר, אך לא תמיד. חשוב להגדיר את התקציב שלכם מראש, ולבחור את הדלתות האיכותיות ביותר מהקטלוג של דלתות בכר, כך שהן יתאימו לתקציב שלכם. חשוב למצוא איזון בין הצורך שלכם באיכות לבין המשאבים הזמינים.

בחירת חומרים עבור דלתות פנים איכותיות

דלתות איכותיות לפנים הבית נמדדות במגוון החומרים מהם ניתן ליצור אותן, כאשר מעצבי פנים רוצים להתאים דלתות עבור חלל הבית, הם עוקבים אחר מידע על חומרים בתוך דלתות פנים איכותיות ורק לאחר מכן מקבלים החלטה. בין היתר, המטרה של הקטלוג היא להציג לראווה את ההבדלים בין החומרים אך גם לספק מידע קונקרטי בנוגע לעמידות ולתכונות של כל אחד מהם. 

חשוב להצטייד בדלתות פנימיות מחומרים איכותיים. עץ, דיקט, מתכת וזכוכית הם האלטרנטיבות הפופולריות ביותר. לדלתות אלון ומהגוני, למשל, יש גם את היופי הקלאסי וגם את אריכות החיים של עץ מלא. יציבות והתאמה אישית הם שני יתרונות של עץ מעובד כמו MDF וסיבית.

דלתות מתכת, הנפוצות באדריכלות מודרנית ותעשייתית, הן עמידות לאורך זמן ואסתטיות. דלתות עשויות זכוכית, בין אם שקופה או חלבית, מאפשרות יותר אור טבעי ומעניקות תחושה עכשווית. לכל חומר יש את היתרונות שלו בכל הנוגע לעיצוב בית נעים, שימושי ואסתטי, כך שהכל מסתכם בטעם אישי, ביכולת הכלכלית והדרישות שלכם.

הבדלים בין סוגי חומרים בולטים

החומרים העיקריים שבהם משתמשים על מנת להרכיב דלתות פנים איכותיות הם עץ מלא או פולימר. בתוך כך, אפשר לראות הבדלים בין סוג הציפוי שבו משתמשים עבור דלתות פולימר ועץ ובין דגמים של דלתות למינטו, דלתות בציפוי למינציה ודלתות בציפוי פורמייקה. בנוסף, דלתות פנים מעוצבות איכותיות יגיעו בדרך כלל בשני סוגים עיקריים של מילויים – מילוי כוורת או מילוי פלקסבורד.

כפי שניתן לראות בקטלוג המגוון של דלתות בכר, המגוון של דלתות פנים איכותיות הוא מקסימלי: מזכוכית ועד מתכת. למרות שהגרסאות הפופולריות ביותר הן:

עץ מלא

החומר מרשים בעמידותו וידידותיות הסביבה, מאפייני הבידוד והמראה האלגנטי. אבל אתם צריכים להיות מוכנים לעובדה שמוצר כזה הוא כבד משקל, והמחיר הוא לא זול. בנוסף, עץ מפחד מלחות, ולכן זה לא הפתרון הטוב ביותר לחדרי אמבטיה. ככלל, דלתות עץ עשויות בסגנון מסורתי, אם כי יש תמיד יוצאים מן הכלל.

עץ מעובד

יש כאן רק שכבת עץ עליונה, בעובי של 0.1 עד 10 מ"מ. מתחת יש מסגרת, בדרך כלל עשוי סיבית או MDF. האחרון יקר יותר, אבל טוב יותר: הוא אינו מכיל חומרים מזיקים והוא קל יותר. באופן כללי, לוחות מצופים פורמייקה או למינטו זולים יותר מאלו מעץ מלא. כמו כן, הם מאפשרים לכם מגוון עיצובי גדול יותר.

דלת פולימרית

מדובר בחומר שאינו מפחד לא ממים ולא מכימיקלים ביתיים, והניקוי שלו פשוט מאוד. אפשר גם ליישם על הדלת כל עיצוב שאוהבים, והוא עמיד מאוד ואינו דוהה. 

דלתות פנים איכותיות

פתיחה וסגירה לפי סוג הדלת

עוד היבט שבו ניתן לראות את ההשפעה של חומרים על אופן השימוש בדלת הוא סגנון הפתיחה והסגירה. בין אם מדובר על דלת עץ מלא או על כוורת דלתות למינטו או דלתות פולימר, אפשר לבחור בין מגוון סוגי פתיחה של הדלת, בין עם מדובר על דלת צירים קלאסית או על דלת הזזה, שם ניתן למצוא דגמים של דלתות הזזה לכיס שבהן אפשר לפתוח את הדלת לצדדים וישירות לתוך כיס נסתר מהעין. 

להלן כמה מנגנוני פתיחת דלתות פנים איכותיות הפופולריים ביותר:

 1. דלתות ציר, או דלתות מתנדנדות, הן הנפוצות ביותר. דלתות אלו מותקנות באזורים מרווחים מכיוון שהן זקוקות למרווח רב כדי שהדלת תיפתח.
 2. דלתות פנים איכותיות המחליקות אופקית לאורך מסילה נקראות דלתות הזזה. דלתות אלו פופולריות במיוחד מאחר והן יכולות לעשות שימוש יעיל בשטח של חללים קטנים. כאשר הן נפתחות, דלתות הזזה נסתרות מחליקות בצורה מסודרת לתוך שקע בקיר ונעלמות מהעין.
 3. דלתות אקורדיון הן דלתות בעלות שני לוחות מתקפלים או יותר המחליקים אופקית על מסילה. בגלל האופי החוסך מקום והנוח שלה, ניתן להתקין את דלתות האקורדיון גם בפתחים קטנים ולא סטנדרטיים.

ההחלטה שלכם על מנגנון הפתיחה הטוב ביותר עבור דלתות הפנים שלכם צריכה להיות מונחית על ידי בחירות אסתטיות, צרכים פרקטיים ושטח קיר פנוי. מנגנונים שונים מציעים יתרונות שונים ויש להם השפעות פוטנציאליות שונות על הפונקציונליות והמראה של הסביבה הפנימית שלכם.

השוואה בין דגמים של קטלוג דלתות פנים איכותיות

הבעיה עם בחירה נכונה של דלתות הפנים היא שיש דגמים רבים שהלקוחות לא מודעים אליהם. כאן הפתרון יהיה להשוות בין הדגמים השונים לפי קטלוג דלתות פנים איכותיות, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להתפשר על התאמת דלתות פנים כולל התקנה למסגרת התקציב. בסופו של דבר, פתיחה וסגירה שמתאימים עבור ציפוי העץ יכולים להפוך את הדלת לחלק בלתי נפרד מסגנון העיצוב הכללי.

כל כמה זמן מחליפים דלת?

החלפת דלתות הפנים מתבצעת אחת לכמה שנים לפי קצב השחיקה והבלאי. אם משתמשים בדגמים מסוימים של דלתות עץ מלא, אפשר לחסוך בהוצאות כדי העמידות עצמה תהיה מאוד גבוהה. כמו כן, רצוי לוודא התאמה של הדלת למקום שבו מתקינים את הדלת: המטבח, חדרי שינה, מקלחות, שירותים או חדרים רטובים אחרים.

המלצות על דלתות פנים איכותיות

ההמלצה היא לבחור דלתות פנימיות איכותיות. לאחר מכן ניתן להתאים אותן עבור חלל הבית וליהנות מהיתרונות של חומרים חזקים. לפיכך, לחומרים יש משמעות גם מבחינת הפונקציונאליות של הדלת וגם בכל מה שנוגע לעיצוב שלה.

דלתות פנים איכותיות – שאלות ותשובות

האם יש חשיבות בהתאמת מנגנון פתיחה של דלת פנים לחלל החדר?

בהחלט! חשוב להתאים את מנגנון הפתיחה והסגירה של דלתות הפנים לחלל החדר, תוך התחשבות בשטח הפנוי אותו ניתן לנצל. דלתות צירים דורשות שטח פנוי המאפשר להן להיפתח לתוך החדר, ולכן מומלץ להתקין אותן בחללים גדולים. דלתות הזזה יכולות להיות פונקציונאליות ביותר בחללים קטנים, מאחר והן מחליקות לאורך הקיר.

איך בוחרים את הצבע של דלתות הפנים?

על מנת שעיצוב החדרים בדירה כולה יהיו מאוזנים, עדיף להתאים את צבע הדלת עם כמה אלמנטים אחרים. אלה יכולים להיות קירות, לינוליאום או פרקט, רהיטים ודלתות אחרות. במקרה זה, בחירת הצבע יכולה להיות משני סוגים: בטון הקרוב לאלמנטים אחרים או בניגוד אליהם. ואם אתם לא רוצים לקחת סיכונים ולשאוף לגיוון, אז אתם צריכים לבחור דלתות פנימיות בצבעים ניטרליים: לבן, שחור, אפור, חום – הם תמיד רלוונטיים. 

דלתות מכל צבע וסגנון תמצאו בקטלוג החנות המקוונת של דלתות בכר. כדי למצוא במהירות דלתות איכותיות שיתאימו לעיצוב הפנים של הדירה שלכם, אל תהססו לפנות ליועצים של דלתות בכר לקבלת עזרה. הצוות המקצועי ישמח לסייע לכם לבחור דלת פנים לממד או לכול חדר אחר- ובמסגרת התקציב שלכם!

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

לשיתוף המאמר:
קבלו הצעה ללא התחייבות
הדלתות הכי פופולריות שלנו
בחרתם נכון!