תיקון דלתות ותחזוקה

תיקון דלתות? לא רק!

בעזרת כלי עבודה אפשר לחולל פלאים. ולא רק תיקון של סדק קטן בקיר או התקנה של מדף אפשר לבצע די בקלות. אפשר גם לבצע יופי של דברים בנושאים תיקון דלתות בכלל ותחזוקה של דלתות (ואפילו משקופים) בפרט. ברור כי דלת שהתיישנה אפשר להחליף.

אם רוצים לשפר מאוד את החזות של הבית או כאשר משפצים את הבית כולו, דלתות פנים או דלת חוץ חדשות יכולות להיראות נהדר. אבל האם באמת נחוץ להחליף את הדלת פעם בשנה או שנתיים בכל בכל פעם שיש בעיה במנעול או בידית או אולי ציר שזז מעט? בהנחה שקניתם דלת איכותית, אין צורך בכך. במקום זאת, צריך סט כלי עבודה איכותי. זה מה שיאפשר לכם לבצע תיקון דלתות או תחזוקה במו ידיכם כך שתמשיכו ליהנות מהדלתות שאתם אוהבים.

 

מברגות ומברגים לתיקוני צילינדרים

צילינדרים ומנעולים של דלתות איכותיות יכולים להחזיק מעמד לאורך זמן רב. למרות זאת, יש מצבים שבהם נצטרך לבצע תיקון דלתות או החלפה. אם מפתח נשבר בתוך המנעול – אפשר להחליף. אם מפתח הלך לאיבוד ויש חשש בלב שאולי הגיע לידיים לא נכונות, כדאי להחליף. אם אתם רוצים לבנות סט כלי עבודה שיאפשר לכם לבצע פעולות מסוג זה, תצטרכו ללא ספק סט של מברגות ומברגים. כדאי שיהיו בארגז הכלים שלכם מברגים ידניים שיוכלו לשמש אתכם למשל לטיפול בברגים קטנים, לפעמים זעירים וממש עדינים. יחד עם זאת, מברגה חשמלית תאפשר לכם לטפל גם בברגים המהודקים חזק מדי ותוכלו לבצע את המשימה ללא קושי.

 

פטישים ומלטשות לדלתות יפהפיות

כלי עבודה מאוד בסיסי שחייב להיות בכל סט כלי עבודה באשר הוא הינו הפטיש. לכאורה, פטיש לא נתפס ככלי שמתאים לתיקון דלתות או תחזוקה של דלתות אבל כפי שנראה, לפעמים יש בו שימוש למטרות כאלה. דלתות, במיוחד דלתות כבדות, עשויות עם הזמן לשקוע. זה קורה לאו דווקא בגלל שהדלת לא איכותית אלא בגלל שיש תנועה של הצירים של הדלת. יש להסיר את הדלת מעל גבי הצירים ולסדר את הציר למקום. במידת הצורך, ניעזר בפטיש בתנועות מדודות ללא גרימת נזק. יש לשים לב שלפעמים צריכים להחליף את הציר הישן בחדש או לשמן אותו אם הדלת חורקת.

 

מברשות וצבע והדלת כמו חדשה

פעולה של תחזוקה מסוג אחד תידרש באם אנו רוצים להחליף את הצבע של הדלת או של המשקוף. אם מתחשק לנו צבע אחר או שהצבע הישן מתקף, לא תמיד נוכל לצבוע ישירות על הצבע הישן. מומלץ להשתמש במלטשה בכדי להסיר את שכבת הצבע הישן. נייר לטש יכול לסייע אם מדובר בטיפול נקודתי אבל אם רוצים משהו יותר יסודי, נשתמש במלטשת על מנת להסיר את שכבת הצבע בצורה יסודית וטובה. זו הדרך לקבל דלתות יפהפיות של ממש. ועוד דבר – אם מדובר בדלתות עץ, אפשר בהחלט לנקוט צעד נוסף שמשמר את הדלת. אם זו דלת החשופה לשמש, למשל דלת במרפסת, אפשר לשמן את העץ. זה מונע התייבשות ושינויים בצבע.

תחזוקה של הדלת דורשת גם מענה נוסף – מברשת לצביעה. ניתן למצוא מגוון רחב של מברשות ובהתאם לסוג הדלת, ניתן לרכוש גם מברשות עדינות. בעלי עין טובה ויד מעודנת יכולים אף לרכוש מכחולים ושבלונות ולעטר את הדלת וכך להעניק לה חזות שונה לגמרי. לסיום, נציין כי לצורך תחזוקה ותיקון דלתות, יש בנמצא מגוון פתרונות ופרזולים, בהרבה מאוד דוגמאות וסגנונות.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

לשיתוף המאמר:
קבלו הצעה ללא התחייבות
הדלתות הכי פופולריות שלנו
בחרתם נכון!