דלתות מאובטחות – בטיחות של דלתות פנים

החשיבות של דלתות מאובטחות

בחירת הדלת המתאימה לבית צריכה להיעשות בשום שכל. למרות שבמבט ראשון נראה שמדובר בעניין של מה בכך, מבט מעמיק יותר מביא למסקנה אחרת. הדלתות בבית בכלל, ובפרט דלתות פנים, משלבות מספר פונקציות – עיצוב ייחודי, פונקציונאליות ובטיחות. בשורות להלן נתמקד בעיקר בנושא הזה.

דלתות פנים, מעבר לעיצוב הנאה שלהן, משמשות כאמצעי הפרדה בין חדרי הבית השונים. למרות שבדרך כלל אנחנו לא מעניקים תשומת לב מרובה לעניין, הרי דלתות חזקות תורמות גם לנושא הבטיחות. חס וחלילה, במקרה של שריפה, דלתות פנים איכותיות ימנעו מהאש לחדור לאזורים מסוימים, לאחר נעילת הדלת, או לכל הפחות יעכבו את ההתפשטות שלה.

הדבר נכון כשמדובר בבתים פרטיים, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בבתי עסק או מבני ציבור שונים. בתי מלון, כמו גם מבני ציבור המארחים בכל רגע נתון מספר גדול של אנשים, מחויבים על פי חוק התקין דלתות חזקות, עשויות מחומרים איכותיים. למעשה, בהעדר דלתות כאלה, לא יינתן אישור מגורמי הבטיחות להפעיל את העסק.

 

דלתות חזקות – ממה הן עשויות

דלתות פנים חזקות עשויות מחומרים חזקים וחסיני אש. גם האיטום של דלתות מאובטחות חייב להעניק להן את היכולת לבודד לחלוטין את האזור שבו פרצה האש ולמנוע ממנה להתפשט הלאה. דלתות מאובטחות, במרבית מבני הציבור, צריכות להיות חסינות מפני ירי, באזורים מסוימים בבתי מלון ובמבני ציבור אחרים. ניתן לראות בבירור שהדלתות הפנימיות בנויות ומוצבות באופן ההופך את האזור שמאחוריהן, עם סגירת הדלת, למאובטח לחלוטין.

עם זאת, חשוב להזכיר כי דלתות מאובטחות הן דלתות איכותיות וחזקות ככל שיהיו, מהוון רק חלק מהאמצעים הבטיחותיים הקיימים. בנוסף להן חייבים מבני ציבור להיות מצוידים במגוון אמצעים אחרים לכיבוי אש ושמירה על הבטיחות. בנוסף, במבנים כאלה חייבות להיות מותקנות מדרגות חירום המובילות אל פתחי מילוט.

 

דלתות מאובטחות במפעלים תעשייתיים

גם מפעלים תעשייתיים מחויבים להצטייד בדלתות פנים חזקות, המאפשרות בידוד של אזור מסוים במפעל. גם כאן הדבר מכוון למנוע התפשטות של שריפה, אם חלילה פרצה. מפעלים הפועלים בחום רב, או שתהליך הייצור בהם כרוך בהפעלת מכשירים ותנורי חימום בטמפרטורות גבוהות, צריכים להתקין דלתות חזקות, העומדות בדרישות הבטיחות המחמירות ביותר.

כפי שכבר הוזכר לעיל, גם דלתות פנים בבית, עשויות להיות חלק ממערך השומר על הבטיחות של הדיירים בו. זאת לצד המראה שלהן והשימוש בהן כחלק אינטגראלי מהעיצוב בבית. דלתות כאלה הן גם דלתות יעילות באיטום מפני רעש, מה שהופך אותן לחיוניות בבתים שבהם יש בני נוער שהתחביב שלהם הוא, בדרך כלל, הקשבה למוזיקה רועשת במיוחד או משחקי מחשב שבהם נשמעים הדי רעשים ופיצוצים.

אם הנכם עומדים בפני ביצוע שיפוצים בבית או בעסק, ואם יש לכם התלבטות באשר לבחירה של דלתות פנים איכותיות, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר בהקדם, ואנשי המקצוע המיומנים של דלתות בכר יחזרו אליכם בהתאם. המקצוענים יסייעו לכם לבחור את דלתות הפנים המתאימות ביותר לדרישות ולצרכים שלכם.

 

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

לשיתוף המאמר:
קבלו הצעה ללא התחייבות
הדלתות הכי פופולריות שלנו
בחרתם נכון!