דלתות הזזה

התאמה של דלתות הזזה בעיצוב מיוחד לסגנון ולאופן השימוש

דלתות הזזה בעיצוב מיוחד מאופיינת בכך, שהן יחידות מסוגן, כלומר- לא מדובר בדלתות המיוצרות בייצור המוני, אלא מדובר בדלתות אשר מיוצרות באופן אישי על ידי החנות המספקת, לפי בקשות מיוחדות של הלקוח. דלתות אלו, כמובן, יהיו יקרות יותר מאשר הדלתות המיוצרות בייצור המוני.

דלתות הזזה

זאת, מאחר וישנה השקעה רבה יותר בייצור הדלת ובהרכבתה בבית הלקוח. למרות זאת, אם יש ברשותכם את הסבלנות לחכות ואת הממון למימון מחיר הדלת, מומלץ ביותר לבצע הזמנה אישית של דלתות אלו, מאחר והתוצאה המתקבלת היא תוצאה מרהיבה, אשר תוכל להרשים את האורחים שלכם למשך שנים רבות.

דלת הזזה

אנחנו אולי לא כל כך שמים לב לזה במהלך חיי היומיום, אבל הדלת היא חפץ בעל חשיבות עיצובית מהמעלה הראשונה – דלת הכניסה קובעת את הרושם…

 

איזה דלת מתאימה לי?

אנחנו אולי לא כל כך שמים לב לזה במהלך חיי היומיום, אבל הדלת היא חפץ בעל חשיבות עיצובית מהמעלה הראשונה- דלת הכניסה קובעת את הרושם שנקבל מהבית, עוד לפני שאנחנו בכלל נכנסים אליו. כך גם לגבי דלתות פנים בעיצובים מיוחדים, שהן חלק אינטרלי מעיצוב החדרים.

דלתות הזזה מעוצבות לבית

לכן, היום ברור שאין צורך לבחור את הדלתות הזזה בעיצוב מיוחד רק על סמך ההתאמה הפונקציונלית שלהן – כאשר ישנה התאמה בין עיצוב הדלת לבין עיצוב הפנים של כלל החלל, ישנה הדגשה הדדית של יופיה של הדלת ושל יופיו של החלל בו היא נמצאת. כחלק מהמגהמה של תשומת לב רבה יותר לעיצוב, ניתן למצוא היום גם דלתות הזזה בעיצובים ייחודיים.

עולם שלם של דלתות

בעבר, כשחשבנו על דלתות הזזה בעיצוב מיוחד, יכולנו למצוא, פחות או יותר, סוג אחד- אלו שהורכבו מעץ עם הזכוכית במרכז. היום, כמובן, ניתן למצוא דלתות הזזה בעיצוב מיוחד כאלו שעשויות מאלומיניום, משבבי עץ, מזכוכית חלבית, מזכוכית "נקייה" ועוד סגנונות.

העלייה במבחר החומרים מאפשר גם להציג עיצובים רבים יותר- האלומיניום, למשל, נחשב לחומר קל לעיבוד, כך שניתן לייצר דלתות אלומיניום עם פיתוחים או עיצובים שונים. ישנה גם אפשרות להתאים את הדלתות לחדר בו הן נמצאות- דלתות עץ יותאמו לחדרים בעיצוב כפרי, אך פחות יתאימו לחדרי אמבטיה ומטבח. דלתות זכוכית ואלומיניום שייכות לסגנון המודרני ויותאמו לכל חדר שמעוצב על פי סגנון עיצוב זה.

 

דלתות אקורדיון

על מנת למצות את המירב מהדלתות שלנו, יש להתאים אותן לסביבה בה הן יותקנו ולשים לב גם לפרטים הקטנים. אם ברצוננו, למשל, להתקין דלת כנף, כדאי לשים לב לאיזה כיוון היא נפתחת- אם נתקין אותה לכיוון שבו היא לא תוכל להיפתח עד הסוף, הכניסה והיציאה מהחדר לא יהיו נוחים.

אם מדובר בחלל שיש בו מעט מקום, כגון חדר ארונות או חדר שירות, מומלץ להתקין דלתות הזזה או דלתות אקורדיון מעוצבות. אם מדובר בדלת לחדר, חשוב לבחור בדלת בעלת מנגנון נעילה יעיל – כזה שיוכל לנעול את הדלת בקלות, אך לא כזה שיהיה קשה לפתוח אותו כדי לשחרר את הנעילה.

הקראת המאמר לבעלי מוגבלויות:

לשיתוף המאמר:
קבלו הצעה ללא התחייבות
הדלתות הכי פופולריות שלנו
בחרתם נכון!