דלת אקוסטית

מהי דלת אקוסטית?

מונעת מעבר של רעשים ולמעשה מקטינה את מעבר אנרגיית הקול בין שני חללים. לחלופין, אפשר להשתמש בדלת אקוסטית לבית כדי להקטין את ההד בתוך חלל אחד ולאפשר את השימוש בו לצרכי הרצאות, נגינה, חזרות, אימון, מטווחים וכן הלאה. הבעיה היא שלא תמיד יש אטימה בין הדלת למשקוף ובין הדלת לרצפה, מה גם שלפעמים צריך לאטום מפתן בתחתית הדלת למניעת מעבר של אוויר.

השלב הראשון ביצירת חדר מבודד הוא להפוך את הדלת לאקוסטית. אם לא רוצים לרכוש מלכתחילה דלת אקוסטית לבית או לחדר, ניתן להפוך דלת עץ פשוטה למבודדת בעזרת ספוג עבה או קלקר. במקביל, צריך להשקיע בבידוד של הקירות בעזרת עץ מלא ולדאוג לחספס אותם. ככל שהקירות יותר מחוספסים כך יש פחות הד, וככל שהחדר מלא יותר בחפצים כך האקוסטיקה משתפרת.

 

ספוג עבה או קלקר לדלת אקוסטית?

ספוג לדלת עשוי לסייע ביצירת אקוסטיקה טובה יותר בחלל הפנים ולמניעת העברת רעשים החוצה. עם זאת, הספוג פחות יעיל בהשוואה לדיקט וצריך גם לקחת בחשבון את הנושא של בידוד לדלתות. הטעות הנפוצה בהקשר הזה היא להשקיע בניסיון לבודד את הקירות, בעוד בפועל כל הרעש בורח דרך הדלת או במרווח שבינה לבין הרצפה והמשקוף.

בבחירה בין ספוג עבה או קלקר צריך לבחון את מאפייני חלל הפנים ואת רמת הבידוד האקוסטי שאותו מעוניינים להשיג. בחדרי חזרות מקצועיים למשל משתמשים בדלת מתכת גדולה שדומה לזו שיש בממ"ד, בעוד בחדרי הרצאות של בתי ספר ומוסדות לימוד מסתפקים בספוג עבה על הקירות. כמו כן, לבחירת אמצעי הבידוד וכדי להפוך דלת לאקוסטית צריך לקבוע מראש את מסגרת התקציב של הפרויקט.

כל מה שצריך לדעת על אי חדירת רעש בדלת אקוסטית

האמת היא שלא תמיד אטימה בין הדלת למשקוף ובין הדלת לרצפה מספיקה כדי להשיג את האקוסטיקה המבוקשת. מלבד הפעולה הטכנית של הפיכת דלת עץ פשוטה למבודדת, מומלץ לחשוב מחדש על מיקום של דלתות פנים, החלונות ופתחי האוורור הן ביחס אחד לשני והן ביחס למקורות רעש חיצוניים. במידת הצורך, ניתן למקם מחדש את המכשירים הרועשים ביחס לחלונות, לדלתות ולפתחי האוורור וכך למנוע מהרעש לחדור לתוך החדר – כמו בחדרי שינה.

בנוסף, חדירת רעש מושפעת ממקדם העברת הקול בחומר הבנייה. זו הסיבה בגללה משתמשים בחומרים מוקצפים כדי לבנות חדרי הרצאות וחדרי חזרות, בעוד בבתים פרטיים מסתפקים בחומרים רגילים. בפועל, בחומרים מוקצפים עובר פחות קול ובשביל להפוך דלת לאקוסטית צריך לדאוג גם לקירות שימנעו מהאנרגיה לצאת או להיכנס.

לסיכום, בשביל להפוך דלת עץ פשוטה לאקוסטית צריך להוסיף עליה שכבת חיפוי של ספוג או דיקט מעץ מלא. במקביל, רצוי לדאוג לבידוד אקוסטי של הקירות עם חומרים מוקצפים ולשקול שינוי במבנה החלל ובמיקום הרהיטים בתוך ולילד החדר.

לשיתוף המאמר:
קבלו הצעה ללא התחייבות
לכותרות המאמר
דלת אקוסטית
מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך
דלתות-פנים-זולות

דלתות פנים זולות

אתם בעיצומו של תהליך חיפוש דלתות / התקנת דלתות פנים לבית שלכם וגיליתם שקיימים מחירים רבים? יקרים יותר ויקרים פחות, אנחנו פה על מנת להציע

לקריאת המאמר
דלתות הזזה מעוצבות

דלתות הזזה מעוצבות

סוגי דלתות הזזה מעוצבות אחד מסוגי הדלתות הנפוצים ביותר הן דלתות הזזה מעוצבות. הן סוג של דלתות הזזה, אשר מסתמך על משטח מתקפל (בניגוד לדלתות

לקריאת המאמר
בחרתם נכון!